Jedyna w Polsce integracyjna szkoła na deskach SUP w Gdyni!

You are currently viewing Jedyna w Polsce integracyjna szkoła na deskach SUP w Gdyni!

W Gdyni ruszyła Letnia Szkoła Sportowych Możliwości, jedyny w Polsce projekt, w ramach którego dzieci i młodzież z Polski i Ukrainy biorą udział w profesjonalnym szkoleniu surfingu z wykorzystaniem deski SUP oraz całym cyklu zajęć sportowych z uwzględnieniem mentalizacji.

Projekt ma na celu budowę wiary w siebie, wsparcie w odkrywaniu pasji oraz poszukiwaniu mocnych stron.

Jest to część kampanii „Znajdź swoją drogę” realizowanej w naszym mieście, a finansowanej przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF

Dbaj o zdrowie i łap z nami fale!

W zajęciach bierze udział czterdzieści młodych gdynianek i gdynian z Polski i Ukrainy. Są to dzieci uzdolnione sportowo, niektóre z nich dopiero wkraczają w polski systemem edukacji, część jest wychowankami rodzinnych domów dziecka.

Twórcą unikalnego programu wsparcia dla młodzieży z wykorzystaniem psychologii sportu jest Krzysztof Jankowski, dyrektor Zespołu Szkolono-Przedszkolnego nr 3. Gdyński samorząd przy wsparciu finansowym Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF, powołał Letnią Szkołę Sportowych Możliwości.

Zajęcia prowadzą specjaliści z Gdyńskiego Zespołu Wsparcia dla Oświaty oraz odpowiednio przeszkoleni instruktorzy sportowi.