SUP BAZA

ORŁOWO PRZY PLAŻY

 SZKOŁA  & WYPOŻYCZALNIA

TRASY DO PŁYWANIA NA SUPie

SUP BAZA "ORŁOWO PRZY PLAŻY"
MA UNIKALNĄ LOKALIZACJĘ
NIE TYLKO DO NAUKI ALE RÓWNIEŻ DO zwiedzania GDYNI I brzegu na desce sup z perspektywy wody >>>

Nauka pływania na desce SUP
Nauka pływania na desce SUP
Nauka pływania na desce SUP

Mamy SUPer SPOT do nauki i wypoczynku na desce! Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi poniżej, cennymi z punktu widzenia nauki pływania i wypoczynku, cechami:

  • płytki akwen;
  • piaszczysta plaża i dno;
  • całkowity brak kamieni czy głazów przy zejściu nr 18;
  • łagodne zejście na plaże;
  • łagodne zejście z plaży do wody;
  • ze względu na zatokę, klif, molo, pas zieleni i otaczające nas wzgórza często mamy słaby wiatr, mała falę lub wręcz flautę,
  • w okresie kwiecień – październik mamy SPOT na plaży, w którym czekają na Was deski i nasi instruktorzy (zejście nr 18, obok Sceny Letniej Teatru Miejskiego) 
  • nasza całoroczna siedziba jest w hangarze tylko 160 metrów od plaży;
  • piękny i różnorodny widok lądu z perspektywy wody.

Kiedy przyjdziesz do naszej SUP Bazy „Orłowo przy plaży” opowiemy Tobie wszystko o naszym akwenie przy zejściu nr 18 w Gdyni. Nasza wiedza i doświadczenie w pływaniu na nim może się Tobie przydać. Zapraszamy do odkrywania naszych tras do nauki wiosłowania na desce SUP jak i zwiedzania Orłowa z perspektywy wody, które opisaliśmy poniżej specjalnie dla Was:

Poznaj 5 rekomendowanych przez nas tras do nauki pływania na desce SUP jak i zwiedzania Gdyni-Orłowa i okolic z perspektywy wody!

1. Trasa:
od
Wejście nr 18 na plażę w Orłowie
do
Molo w Orłowie

Długość >>> około 500 metrów w jedną stronę, w obie około 1 km w zależności od drogi powrotnej (czy będzie dokładnie tym samym kursem?).

Szacowany czas trasy >>> przy pogodzie bezwietrznej, dla osoby poczatkującej wiosłowanie może trwać  do 1 godz. z małym przystankiem na odpoczynek przy molo. Przy małej fali i słabym wietrze, dla osoby początkującej, maksymalnie do 1,5 godz.

Poziom trudności >>> bardzo niski, krótka odległość, nawet przy małej fali i słabym wietrze idealna trasa dla osoby początkującej.

Przeznaczenie >>> idealna trasa do nauki, płytka woda, piaszczyste dno bez głazów czy kamieni.

Atrakcje >>> Przede wszystkim jest to trasa bardzo bezpieczna ze względu na warunki naturalne akwenu (łagodne zejście, płytka woda i piaszczyste dno). Dodatkowo trasa jest b. ciekawa ze względu na walory estetyczne brzegu przy plaży w Orłowie. Molo jest widoczne od samego początku trasy, jest to doskonały punkt orientacyjny i duża atrakcja z punktu widzenia pierwszych SUPer przygód czy doświadczeń. Przepłynięcie pod molem to zastrzyk niezapomnianych morskich doznań. Warto spróbować polecamy! 

OD WEJŚCIE NR 18 NA PLAŻĘ W ORŁOWIE DO MOLO W ORŁOWIE

2. trasa:
od
wejście nr 18 na plaże w orłowie
do
klifu w orłowie

Długość >>> około 1 km w jedną stronę, za molem można pływać zygzakiem między głazami więc trasa w obie strony może wynieść ponad 2 km.

Szacowany czas trasy >>> w zależności od poziomu umiejętności zakładamy że jest to trasa dla osoby średniozaawansowanej więc czeka ją około 1,5 h wiosłowania z krótkim wypoczynkiem przy klifie.

Poziom trudności >>> trasa ze względu na jej długość jest co najmniej dla średniozaawansowanych (szczególnie jeżeli wieje i jest fala). Za molem jest sporo kamieni i głazów szczególnie wzdłuż brzegu przy klifie. Po prawej stronie za molem, znajdziecie zaznaczony czarnymi flagami, długi pas dużych głazów. Odradzamy pływanie w tamtym rejonie ze względu na ryzyko upadku na ich ostre krawędzie.

Przeznaczenie >>> rekomendujemy tą trasę dla osób co najmniej średniozaawansowanych. Walory trasy od strony wizualnej zapierają dech w piersiach. Przepłynięcie pod molem, czy widok klifu z perspektywy wody i deski pozostaje na długo w pamięci!

Atrakcje >>> główną atrakcją jest oczywiście majestatyczny klif. Wspaniałe miejsce wyrzeźbione rękoma matki natury. Ze względu na fale, każdego roku wygląda inaczej ale zawsze robi wrażenie! Wycieczka warta każdej minuty waszego czasu, szczególnie ze znajomymi!

OD WEJŚCIE NR 18 NA PLAŻE W ORŁOWIE DO KLIFU W ORŁOWIE

3. TRASA:

Wejście nr 18 na plażę w orłowie
---
restauracja piaskownica w sopocie

Długość >>>  trasa wynosi około 3 km nie jest to nie krótki odcinek ale możliwość zrobienia sobie w połowie trasy krótką przerwę na kawę czy herbatę w Piaskownicy i nabrania sił na powrót, czyni tą trasę być może ciut krótszą 🙂

Szacowany czas trasy >>> trasa dla osoby średniozaawansowanej może wynieść około 2 h w zależności od warunków atmosferycznych a ile czasu zajmie wam przerwa w Piaskownicy to zależy tylko od Was!

Poziom trudności >>> trasa jest bezpieczna ale ze względu na odległość rekomendujemy ją dla osób co najmniej średniozaawansowanych.

Przeznaczenie >>> doskonała trasa do wypoczynku i posiłku 🙂 Zamiast rowerem można popłynąć deską SUP i zjeść równie smacznie, popijając kawą lub herbatą w Piaskownicy!

Atrakcje >>> trasę można rozszerzyć o molo w Orłowie, piękna trasa pokazująca wszystkie naturalne atrakcje Orłowa, od klifu i mola w tle zaczynając i widoku na przepiękną plażę skąpaną w pasie zieleni parku krajobrazowego. Najważniejsza rzecz to przy przezroczystej wodzie, szczególnie w okresie od kwietnia do czerwca, bogata fauna i flora. To co zobaczycie na dnie i nad nim z pewnością dostarczy wam wielu wspaniałych wspomnień Waszego „morskiego spaceru” po wodzie!

WEJŚCIE NR 18 NA PLAŻĘ W ORŁOWIE --- RESTAURACJA PIASKOWNICA W SOPOCIE

4. TRASA:
WEJŚCIE NR 18 NA PLAŻE W ORŁOWIE
---
MOLO W ORŁOWIE
---
MOLO W SOPOCIE

Długość >>> około 4,5 kilometra w jedną stronę, dzieli nas odległość pomiędzy molem w Orłowie i Sopocie. Uwaga trasa w obie strony może wynieść ponad 8 km, należy wybrać odpowiednie warunki atmosferyczne adekwatne do swoich umiejętności.

Szacowany czas trasy >>> zakładamy, iż ze względu na odległość na tą trasę zdecydują się osoby już zaawansowane. Jeżeli płynąć będą osoby z dobrą techniką wiosłowania wycieczka może trwać od 2 godz. do nawet 3 godz. w zależności od warunków atmosferycznych.

Poziom trudności >>> ze względu na długość trasy rekomendujemy ją tylko doświadczonym SUP-owcom. Co więcej nawet doświadczonym i znającym się na sztuce SUP surferom przypominamy, iż warto sprawdzić warunki atmosferyczne tak aby nie wracać pod wiatr i pod fale, wtedy czas pokonania trasy może istotnie się zwiększyć.  

Przeznaczenie >>> długość trasy determinuje poziom zaawansowania, który musi być wysoki. Trasa idealna do zwiedzania Orłowa i Sopotu z perspektywy wody! Tylko zaawansowani SUPowicze powinni rozważać tą trasę i to przy korzystnej do wiosłowania pogodzie!

Atrakcje >>> pas zieleni wzdłuż trasy, piaszczysta plaża, fauna i flora, przezroczysta woda (szczególnie od kwietnia do czerwca), widoczne dno i rzadkie głazy (głównie na wysokości „Psiej Plaży”), eklektyczna zabudowa Sopotu, rekompensują wszelkie trudy związane z długością trasy. Jeżeli potrafisz już dobrze wiosłować na stojąco na desce ta trasa na długo zagości w twojej pamięci szczególnie kiedy przepłyniesz pod obydwoma molami tj. zarówno w Orłowie jak i Sopocie!

WEJŚCIE NR 18 NA PLAŻE W ORŁOWIE --- MOLO W ORŁOWIE --- MOLO W SOPOCIE

5.TRASA:
WEJŚCIE NR 18 NA PLAŻE W ORŁOWIE
---
MOLO W ORŁOWIE
---
BULWAR W GDYNI
---
MARINA W GDYNI

Długość >>> Najdłuższa nasza trasa widokowa sięgająca około 5,5 km. Uwaga w obie strony trasa wyniesie ponad 10 km w związku z tym rekomendujemy ją tylko doświadczonym SUPowcom jak i przy korzystnej pogodzie do wiosłowania na stojąco!

Szacowany czas trasy >>> czas zależy oczywiście od umiejętności i pogody i może wynieść nawet 5-6 godzin.

Poziom trudności >>> Ze względu na długość trasy jest to poziom dla osoby zaawansowanej i obeznanej z techniką wiosłowania na stojąco. Podkreślamy konieczność sprawdzenie warunków pogodowych przed wypłynięciem czyli szukania warunków pogodowych bez wysokiej fali i silnego wiatru (polecamy www.windguru.com)

Przeznaczenie >>> piękna trasa do zwiedzania Orłowa, klifu i Kępy Redłowskiej wraz z Gdynią. Jeżeli potrafisz dobrze wiosłować na stojąco to jest to najpiękniejsza z naszych tras przeznaczona do zwiedzania z perspektywy wody!

Atrakcje >>> jest ich tyle, że nie sposób ich wszystkich wymienić ale podamy te najważniejsze: molo, wioska rybacka w Orłowie, klif, Kępa Redłowska, bunkry, plaża, Park Krajobrazowy… Przyjdźcie i sami odkryjcie Gdynię na desce SUP z perspektywy wody! Jesteśmy pewni, że to co zobaczycie spowoduje, że Wasz pierwszy raz nie będzie z nami Waszą ostatnią wodną wycieczką! Do zobaczenia w Orłowie przy plaży!

WEJŚCIE NR 18 NA PLAŻE W ORŁOWIE --- MOLO W ORŁOWIE --- BULWAR W GDYNII --- MARINA W GDYNI

How to start

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi scelerisque, nisl vitae scelerisque varius, est metus fermentum ligula, eu vestibulum tortor lectus vel turpis.

Guide Directory

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi scelerisque, nisl vitae scelerisque varius, est metus fermentum ligula, eu vestibulum tortor lectus vel turpis.

FAQ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi scelerisque, nisl vitae scelerisque varius, est metus fermentum ligula, eu vestibulum tortor lectus vel turpis.

SUP BAZA
ORŁOWO PRZY PLAŻY
SZKOŁA & WYPOŻYCZALNIA
DESEK SUP

KRS: 0000923354

NIP: 5862372883

NR KONTA:
15 1240 1242 1111 0011 0885 8917